Bibleja

Bibleja, alebo aj Písmo Zjeté, je hlavnou knihou Svedkov Liehovových. V nej a vo víne je skrytá pravda. Tu zapísané sú slová, ktoré vyslovil Liehova skrz ústa netriezvych prorokov. Čítaj s hladinkou a porozumením.

Dáviť a Golejáš

Príjemný večer bol, v krčme sa popíjalo, a nad hlavami sa vznášal cigaretový opar. Keď tu zrazu niekto, už nevieme kto, niekomu, už nevieme komu, do lakťa drgol a pivo vylial. V tom strhla sa hádka a do všeličoho si chlapi nadávali ba aj na mamy si nepekne hovorili. Už-už sa schyľovalo k bitke, keď Golejáš, najväčší z tých, čo prišli z tréningu, takto múdro rozmýšľal: Nejdeme sa predsa byť v krčme, veď tu je toľko vecí čo sa dá rozbiť, tuto, aha ho obraz, stôl, stoličky, a možno aj niekoho hlava. A nebudeme sa predsa biť všetci, veď nepotrebuje sa mlátiť celá partia.
Postavil sa teda pred partiu tých, čo prišli z roboty, a takto povedal: Stojím tu a volám jedného z vás na férovku. Ak ma niekto z partie od robošov porazí, krčma je vaša a my ideme o krčmu ďalej, lebo však je ich tu na ulici ešte sedem. No nikto sa do toho nemal. Všetci sa báli, pretože Golejáš bol najväčší sypač z tých čo prišli z tréningu a krk by mu len ťažko niekto našiel.

V tom sa spod stola prebral Dáviť, ktorý nebol nič dlžný svojmu menu. Dáviť  bol najmenší s partie od robošov. Taký skrčok, chlapča, výškou akurát, že by si naň mohol Golejáš pivo položiť. Aký bol však Dáviť malý, tak z celej partie najviac v ten večer príjmal telo Liehovovo, a už sa mu tak celkom nepodarilo odhadnúť situáciu. Pozrel na Golejáša a takto mu vraví:
Ty s kým sa tu rozprávaš? Poď mi to sem povedať: a dodal ešte niečo o tom, že sa jeho mama nevie korčuľovať.

Sypači pozreli posmešne na Dáviča a vraveli tým, čo prišli z roboty:
No len  si držte chlapca, lebo sa mu dačo stane, však sa naň pozrite, od stola ho nevidno.

Do Dáviča 200 čertov a darmo ho chlapi z partie chceli zadržať. Ten sa im vyšmykol a rozbehol sa rovno na Golejáša. V tom to z neho vyletelo ako z praku a trafil obra tyčkou rovno medzi oči. Golejáš sa zvalil na zem a ostal ležať ako omámený. A tak chalani ,čo prišli z tréningu, videli, že nie všetko sa dá bitkou a svalmi vyriešiť. A keďže im Golejáša takého do taxíka nechcel nikto zobrať, museli ho ťahať pešo až domov.