Bibleja

Bibleja, alebo aj Písmo Zjeté, je hlavnou knihou Svedkov Liehovových. V nej a vo víne je skrytá pravda. Tu zapísané sú slová, ktoré vyslovil Liehova skrz ústa netriezvych prorokov. Čítaj s hladinkou a porozumením.

Pivoslávny

Tak ako každá viera, tak aj tá naša má niekoľko cirkví, do ktorých sa môžete pridať. Základnou je cirkev Pivoslávnych, do ktorej by mal správne patriť každý Liehovista. Pivoslávny sú najstaršou cirkvou našej viery. Hovorí sa, že to celé dokonca začalo už keď Liehova riekol:

Buď svetlo – a bolo svetlé pivo. A potom riekol: Keď bude tma, nech je aj tmavé pivo.

Historické pramene Pivoslávnych siahajú až do Mezopotácamie, kde uvarili prvé pivo. Veriaci tu ospevujú najmä dve hlavné božstvá, a to 10° a 12°, a syna Ležiaka Pípa, ktorý sa vykvasil za našu triezvosť.

Pivo je jeden z najväčších darov Liehovu, známe aj ako tekutý chlieb, pretože všetci dobre vieme, že hlad je zamaskovaný smäd. Keďže Liehova myslí aj na naše zdravie, pivo obsahuje veľa vitamínov v malých množstvách, preto sa podáva minimálne v pollitrových dávkach. Keď si dáš jedno pivo, to je vitamín B1, keď si dáš 6, to je B6, keď si dáš 12 pív, to je vitamín B12, a keď dáš celý sud, to je B komplex.

Pivo je jedinečné aj tým že sa pripíja inak ako pri ostatných nápojoch. Štrngá sa vrchom a dnom pohára, a následne ešte o stôl alebo najbližší stabilný objekt.

Žiaľ, sú aj takí veriaci, a teda najmä veriace, ktoré pivo nepijú, ževraj sa z toho priberá. Tak proti tomu si dovolím protestovať, vezmite si príklad zo mňa, ja pijem tmavé pivo, je vedecky dokázané, že čierna zoštíhľuje.