Dnes má meniny: Oldrich. Pijeme na: dochvíľnosť

Bibleja

Bibleja, alebo aj Písmo Zjeté, je hlavnou knihou Svedkov Liehovových. V nej a vo víne je skrytá pravda. Tu zapísané sú slová, ktoré vyslovil Liehova skrz ústa netriezvych prorokov. Čítaj s hladinkou a porozumením.

Kalvíni

Tí veriaci, ktorí sa poväčšine nepridajú k Pivoslávnym sa stávajú členmi nášho mníšskeho rádu Kalvínov. Kalvíni majú pod svojimi kláštormi veľké vínne pivnice a ich základná dogma hovorí, že:

Červené víno rozťahuje cievy, biele víno rozťahuje nohy a burčiak rozťahuje ritný otvor.

Súčasťou Kalvínov je aj chudobný mníšsky rád Bosích liehovistov. Bratia v liehu, ktorí v rámci svojej viery nosia hnedé prašivé hábity, lebo na nich nevidieť fľaky od vína, a považujú topánky za najväčšie prekliatie. Pretože vždy keď sa ráno zobdia v topánkach, tak ich hovädsky celý deň bolí hlava. Chudobné mníšske rády nemajú na poriadne vinčisko, a tak pijú takzvaný Patokaj, alebo ich obľúbené cuvée Rízling alpský, ktorý vyrobíte tak, že do fľaštičky bieleho vína prilejete fľaštičku alpy.

Viera Kalvínov je obľúbená aj u žien, ktoré vstupujú do mníšskych rádov, prevažne Zlomeného srdca. Pozor, v rádoch Kalvínov je veľmi ľahké skĺznuť z pravej cesty, pretože v ich viere sa dosť často vyskytujú sekty, na Slovensku najčastejšie rádu Huberta DeLuxkého.

Ak patríte k menej veriacim a zvyknete si robiť vínne stríky, musíte sa držať jednej zásady.

Nikdy nelejte vodu do vína! Vždy lejte víno do vody. Pretože keď lejete vodu do vína, tak kazíte víno, ale keď lejete víno do vody tak vylepšujete vodu.