Dnes má meniny: Vratko

Bibleja

Bibleja, alebo aj Písmo Zjeté, je hlavnou knihou Svedkov Liehovových. V nej a vo víne je skrytá pravda. Tu zapísané sú slová, ktoré vyslovil Liehova skrz ústa netriezvych prorokov. Čítaj s hladinkou a porozumením.

Kokain a Abuel

Adam sa miloval so svojou ženou Evou a tá porodila dvoch synov Kokaina a Abuela.

Abuel bol pravý Liehovista, pestoval ovocie a z neho pálil pálenku. Kokain bol farmár, pestoval rôzne druhy rastlín, ale nie na to, aby ich vypálil ale iné pôžitky z nich získaval. A tak si každý večer po robote Abuel nalial pohárik na počesť Liehovu, ale Kokain si nabil fajku a bafkal z nej pre vlastné potešenie.

Jedného dňa požiadal Liehova oboch aby mu priniesli obetu hodnú jeho mena a na svoj oltár položili to najlepšie zo svojej úrody. Abuel poslúchol a z najlepších kúskov svojej úrody vypálil domácu. Kokain však nevedel ako pálenku robiť, a tak zapálil nejaké bylinky, ktoré moc nešľapali, aby nemusel Liehovovi ten najlepší matroš dať.

Liehova prijal Abuelovu obetu, mocne si uhol z pálenky, ktorú preňho nachystal. Kokainova obeta sa mu však nepáčila a obrátil sa k nej chrbtom.

Rozhneval sa Kokain, že má Liehova radšej Abuela. Zavolal ho na pole kde chytil kameň a udrel s ním brata po hlave. Ten sa v momente zosunul na zem mŕtvy. Keď to Liehova videl, skrýkol:

Kokain, netriezva krv tvojho brata volá ku mne. Za to, že si to urobil, budú naveky všetky tvoje bylinky medzi ľudom zakázané. A teraz choď, a ľutuj svoje hriechy a ucti si Abuelovu smrť tak, ako sa patrí.

Šiel teda Kokian do Abuelvho domu, vzal fľašu jeho najlepšej pálenky a uctil si ho ako sa na Liehovistu patrí. A tak Kokain zapil svojho brata Abuela.