Dnes má meniny: Barbora, Barbara

Bibleja

Bibleja, alebo aj Písmo Zjeté, je hlavnou knihou Svedkov Liehovových. V nej a vo víne je skrytá pravda. Tu zapísané sú slová, ktoré vyslovil Liehova skrz ústa netriezvych prorokov. Čítaj s hladinkou a porozumením.

Stvorenie ženy

Liehova povedal: Nie je dobre človeku piť samému. Stvorím mu pomoc, ktorá mu bude v pití rovnocenná. Vyčkal, kým sa Adam do kómy nalial, vybral mu jedno rebro a počal sa mu tvoriť pičku. Počas práce si hojne upíjal zo svojej fľašky, a preto stvoril, čo stvoril. Keď stvoril Liehova ženu, doviedol ju k Adamovi, pozrel na nich a povedal: No čo, keď si vypijú, hádam si budú rozumieť.

A tak obaja muž aj žena žili svorne v Rajskej záhrade. Od smädu mali vždy niečo po ruke a  starosti ich ďalej netrápili. Hlad však bol popri smäde najzákernejším nepriateľom. Často chodil pokúšať Evu, až tá prijala nevypálené jablko od Hladu. Namiesto vypálenia ho zjedla a dala okúsiť aj Adamovi. Obom sa otvorili oči a videli, že ovocie sa dá aj v inej ako pálenej podobe požívať.

To rozhnevalo Liehovu a ten mocným hlasom skríkol:

–        Adam čo si to spravil?

–        To Eva mi dala jesť!

Na to povedal Liehova žene:

–        Čo si to urobila?

–        Hlad ma naviedol a jedla som!

A tak Liehova riekol: Hlad, za to, že si to urobil, budeš navždy prekliaty medzi ľuďmi. Pretože vždy keď sa od hladu najedia, budú toho musieť viacej vypiť aby sa nadrbali. A vás, hriešni ľudia vyháňam z Raja, kde ste mali Večné Pálenice bez opice. Ty Adam budeš v pote tváre musieť ovocie obrábať a sám si lieh páliť. A tebe žena, aj celému tvojmu potomstvu, rozšírim vaše trápenia o poopičné stavy. Nech vás od dnes až na večné veky  trápia ranné suchoty, žalúdočné skrúcaniny a mocné dunihlavy.

A oboch vyhnal z raja.